Ülkemizde toplam 46 mağazası bulunan Decathlon’dan beklenmedik Türkiye kararı! 15 gün sonra bunu yapacaklar

Decathlon, Türkiye’deki 46 mağazasında ikinci el ürün satışına başlıyor! Bu, Mayıs ayında başlayacak ve Decathlon’un çevresel duyarlılığını ve sürdürülebilirlik konusundaki kararlılığını gösteren bir hareket.

İşte Decathlon Türkiye ile ilgili bilmeniz gereken diğer önemli gelişmeler:

Marka portföyü sadeleşiyor ve metrekare sınırı kalkıyor: Decathlon, ürünlerini daha kolay anlaşılır hale getirmek için marka portföyünü yeniliyor ve yeni başlayanlardan deneyimli sporculara kadar herkese hitap edecek şekilde ürün yelpazesini genişletiyor.

Konsept mağazalar açılıyor: Decathlon, Türkiye’de geleneksel mağazalarına ek olarak konsept mağazalar da açacak. Bu mağazalar, belirli bir spor türüne veya aktivitesine odaklanacak ve müşterilere daha kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sunacak.

Kiralama hizmeti geliyor: Decathlon, yurt dışında uyguladığı kiralama hizmetini Türkiye’ye de getirecek. Bu sayede müşteriler, satın almadan önce ürünleri deneyebilecek ve ihtiyaç duydukları ekipmanlara daha uygun fiyatlarla erişebilecek.

Hasarlı ürün satışları: Decathlon, küçük kusurları olan ürünleri indirimli fiyatlarla satışa sunarak daha az atık oluşmasına katkıda bulunacak.

Yeni uygulama geliyor: Decathlon’un yeni uygulaması Haziran ayında Türkiye’de kullanıma sunulacak. Bu uygulama, müşterilerin alışveriş deneyimini geliştirmeye ve spora daha fazla katılmalarını teşvik etmeye yardımcı olacak.

Decathlon Türkiye’de üretim yapıyor: Decathlon, Türkiye pazarına sunduğu ürünlerin %21’ini Adıyaman, Ankara ve Van’daki üretim tesislerinde üretiyor. Ayrıca Türkiye’den ürün ihraç ediyor.

Decathlon Türkiye Pazarlama ve İletişim Direktörü Öykü Pamuk Dolanbay, “Decathlon olarak, sporun toplumların daha sağlıklı ve mutlu olmasına yardımcı olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle, temel amacımız bireyleri sporun keyif ve faydalarıyla harekete geçirerek, herkes için pozitif bir etki yaratmak” diyor.

Decathlon’un bu yeni girişimleri, Türkiye’deki sporseverler için harika bir haber. Bu sayede spor yapmak daha erişilebilir, uygun fiyatlı ve sürdürülebilir hale gelecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x